1
Jak často má pacient nárok na úhradu z veřejného zdravotního pojištění?

Nárok vzniká vždy po 3 letech. 

2
Jaký je kód našeho výrobku pro zdravotní pojišťovnu a kdo může podložku předepsat?

Kód na podložky do invalidních vozíků je 5009759, sk. 07.06.02.03. Musí být předepsány lékařem  s následující odborností – ORTOPEDIE, NEUROLOGIE, VPL (praktický lékař), RFM (rehabilitační a fyzikální medicína) a schváleny revizním lékařem příslušné zdravotní pojišťovny.

3
Co musí obsahovat poukaz?

Na poukazu musí být 2 razítka. Jedno značí předepsání kompenzační pomůcky lékařem vybraných odborností ( připadně odkaz) a druhé v kolence schválení potvrzuje, že pomůcka byla revizním lékařem příslušné pojišťovny schválena. Razítko může být od stejného lékaře a musí být čitelně vyznačeno číslo schválení a datum, kdy bylo schválení vystaveno. Případně musí být k poukazu přiložen list od ZP, kde je schválení.

Vzor poukazu včetně schválení: ZDE

4
Co dělat, pokud podložka je podložka poškozena?

Oprava podložky je v některých případech možná i s pomocí. Především např. i pro dočasné použití, pokud je člověk na cestách. Při zakoupení jsou přiloženy v balení záplaty. Dle návodu je snadná oprava úniku vzduchu na nekomplikovaných místech. Podložka je pak téměř okamžitě opět k použití.

Komplikovanější opravy, jako jsou vytržení ventilku, velké praskliny buněk apod. vyžadují odborný zásah a je třeba podložku zaslat na servis.

Nahoru
Cart
Zavřít
Zpět
Účet
Zavřít